Spis działów  
      Indeks nazwisk  
      Indeks rzeczowy  
      Kartoteka czasopism  
      Kartoteka teatrów  
      Kartot. wydawnictw  
      Szukaj tytułu/słowa  
      Transliteracja  
 
 
   
   
   
   
English version
English version
 


 

Materiał dostępny za lata 1988-2003

| Spis działów | Indeks nazwisk | Indeks rzeczowy | Kartoteka czasopism |
| Kartoteka teatrów | Kartoteka wydawnictw | Szukaj tytułu |


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE O ZAPISIE

Dział bibliografii:  Życie literackie
 - Nagrody (życie literackie)
Rodzaj zapisu:  artykuł o imprezie
Źródło:  Argumenty, 1989 nr 28 s. 8 - szczegóły
Numer zapisu:  59706 (AW)

Dotyczy zapisu: 

nagroda: Nagroda Funduszu Literatury za najważniejsze osiągnięcia literackie (za 1988), w dziedzinie poezji nagr.: Krzysztof Boczkowski ("Apokryfy i fragmenty" oraz "Ostrogi i onuce"), Ernest Bryll ("Wiersze nowe"); wyróżn.: Grzegorz Białkowski ("Istota istnienia"), Helena Gordziej ("Siejba milczenia"), Erwin Kruk ("W cieniu"), T. Nowak ("Pacierze i paciorki"), J.S. Pasierb ("Koziorożec"): w dziedzinie prozy nagr.: R. Kurylczyk (Niezłomny z Nazaretu"), W. Zalewski ("Wysłannik"); wyróżn.: S. Czycz ("Nie wierz nikomu", Baza"), J. Łoziński ("Statek na Hel"), W. Rogowski ("Ruch okrężny"), S. Srokowski ("Repatrianci"); w dziedzinie lit. dla dzieci i młodz. nagr.: Z. Brzozowski ("Kilka czarodziejskich historii"); wyróżn.: K. Boglar ("O królu Pumperniklu, królewnie Grzance i rycerzach Trójkątnej kanapy"), W. Paźniewski ("Klasówka z pamięci"), J. Piechowski ("Pałac szklanej kuli"); w dziedzinie eseju nagr.: L. Bartelski ("Pieśń niepodległa"); wyróżn.: T. Chrzanowski ("Węrówki po Sarmacji europejskiej"), S. Piskor ("O tożsamości polskiej"); w dziedzinie krytyti lit. wyróżn.: A. Kaliszewski ("Książę z Kraju Łagodności"), J. Pieszczachowicz ("Na widnokręgu historii. Szkice literackie"), M. Sołtysik ("Świadomość to kamień"); w dziedzinie nauki o literat. nagr.: Cz. Zgorzelski ("Zarysy i szkice literackie"); wyróżn.: E. Balcerzan ("Poezja polska w latach 1939-1965. Ideologie artystyczne". Cz. II), J. Hartwig-Sosnowska ("Wyobraźnia bez granic"), S. Majchrowski ("Między słowem a rzeczywistością"); w dziedzinie pam., wspomn. nagr.: J. Kuropieska ("Nieprzewidziane przygody"); w dziedzinie lit. faktu i rep. nagr.: M. Pilot ("Matecznik"); wyróżn.: A. Hamerliński-Dzierożyński ("Farfałki sarmackie i romantyczne"), B. Makowska-Witkowska ("Wezwanie"), Z. Święch ("Klątwy, mikroby i uczeni. Opowieści wawelskie", t.1: W ciszy otwieranych grobów); w dziedzinie dramatu nagr.: J.S. Sito ("Słuchaj Izralelu!"), W. Terlecki ("Cyklop"); wyróżn.: K. Wójcicki ("Wolność dla Barabasza"), W. Zawistowski ("Stąd do Ameryki"); w dziedzinie edytorstwa nagr.: T. Drewnowski (za oprac.: [1989] - szczegóły