Spis działów  
      Indeks nazwisk  
      Indeks rzeczowy  
      Kartoteka czasopism  
      Kartoteka teatrów  
      Kartot. wydawnictw  
      Szukaj tytułu/słowa  
      Transliteracja  
 
 
   
   
   
   
English version
English version
 


 

Materiał dostępny za lata 1988-2002

| Spis działów | Indeks nazwisk | Indeks rzeczowy | Kartoteka czasopism |
| Kartoteka teatrów | Kartoteka wydawnictw | Szukaj tytułu |


Szanowni Państwo,

w związku z pracami nad nowym portalem Polskiej Bibliografii Literackiej chcielibyśmy bliżej poznać Państwa oczekiwania związane z użytkowaniem naszej bazy.. Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która pomoże nam zmodernizować stronę.

Ankieta jest anonimowa, składa się z 19. pytań, a jej wypełnienie powinno zająć około 10 minut.

Z wyrazami szacunku,
Zespół PBL

INDEKS RZECZOWY

Tu możesz przeglądać zapisy wg haseł indeksu rzeczowego.

Wpisz hasło rzeczowe, którego szukasz:
Kliknij, aby wyświetlić listę haseł na wybraną literę:

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P Q R S Ś T U W Z Ź Ż 

  Nagrody polskie
    Akademii Literaturyzapisy (1) 
    Amicus Librizapisy (1) 
    "Anty-Pegaz"zapisy (1) 
    "Artur" (przyznaje Muzeum Kinematografii w Łodzi)zapisy (4) 
    "Artury" (przyznaje Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury)zapisy (3) 
    Asy Empikuzapisy (1) 
    Atestyzapisy (7) 
    "Aureus Liber"zapisy (1) 
    "Benedykt" - nagroda dla osób zasłużnych dla Koninazapisy (1) 
    Benemerentizapisy (1) 
    Bestseller Rokuzapisy (3) 
    Białego Pióra im. Dariusza Stolarskiegozapisy (2) 
    Białostocki Gryfzapisy (1) 
    "Brylantowy Bilet"zapisy (2) 
    Człowiek Pograniczazapisy (3) 
    Debiut Poetycki Rokuzapisy (3) 
    "Diamentowe Pióro" (przyznaje Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie)zapisy (2) 
    Diamentowy Mikrofonzapisy (2) 
    Dolnośląska Nagroda Literackazapisy (2) 
    "Don Kichot" - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowychzapisy (12) 
    Doroczna Nagroda Literacka "Książka Roku"zapisy (1) 
    "Drzewo i owoc" - Nagroda Literacka im. T. Hołujazapisy (1) 
    Dyplom Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowazapisy (3) 
    Dyplom honorowy Polskiego Ośrodka Międzynarodowej Unii Teatrów Lalkowych POLUNIMAzapisy (1) 
    "Dziecięcy Bestseller Roku"zapisy (14) 
    "Edukacja XXI"zapisy (2) 
    "Elektrybałt"zapisy (2) 
    "Feliksy Warszawskie" - Nagroda Miasta Stołecznego Warszawyzapisy (8) 
    Feniks - Nagroda za katolicką książkę rokuzapisy (5) 
    Festiwalu Filmów dla Dzieci w Poznaniuzapisy (2) 
    Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynizapisy (29) 
    Fryderykzapisy (1) 
    Fundacji Theatrum Gedanensezapisy (2) 
    Fundacji im. W. Tetmajerazapisy (2) 
    Fundacji Kultury Polskiej Filii Kraków - Nagroda Honorowazapisy (21) 
    Gdańska Książka Rokuzapisy (6) 
    Gdańska Nagroda im. Ericha Brostazapisy (3) 
    Grand Prix Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszuzapisy (1) 
    Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczykazapisy (2) 
    "Hanysy" - nagroda kabaretu "Rak"zapisy (1) 
    Honorowa Złota Lampka Górniczazapisy (1) 
    Honorowe Nagrody Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Naukzapisy (3) 
    "Honorowy Diamentowy Mikrofon"zapisy (1) 
    "Honorowy Wielki Splendor"zapisy (3) 
    "Ikar" - Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Bielska-Białejzapisy (4) 
    "Ikar" - nagroda za twórczość i działalność artystyczną dla dzieci i młodzieżyzapisy (1) 
    "Katowickiego Informatora Kulturalnego"zapisy (1) 
    "Kobieta Europy"zapisy (1) 
    Komisji Kultury Rady Miasta Gdańskazapisy (1) 
    "Koryfeusze Scenografii Polskiej"zapisy (2) 
    Koszalińskich Spotkań Filmowych "Młodzi i Film"zapisy (8) 
    "Kowadło" - nagroda honorowazapisy (7) 
    Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opoluzapisy (1) 
    Krakowska Książka Miesiącazapisy (4) 
    "Kreaton"zapisy (1) 
    "Kryształowe Zwierciadło"zapisy (6) 
    Książka Wiosnyzapisy (2) 
    "Laterna Magica" - Nagroda Przewodniczącego Komitetu Kinematografiizapisy (3) 
    "Laur Jagielloński"zapisy (1) 
    Laur Konradazapisy (2) 
    Laur Poety Naszych Czasówzapisy (4) 
    Laurus Julii Slovackizapisy (2) 
    Laury Jagiellońskiezapisy (1) 
    "Lista Goncourtów - polski wybór"zapisy (4) 
    Literacka Nagroda Georga Trakla dla poetów polskichzapisy (1) 
    Literacka Nagroda Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowychzapisy (1) 
    Literacka Nagroda Safonyzapisy (4) 
    Literacka Nagroda "Solidarności"zapisy (5) 
    Lubuska Nagroda Kulturalnazapisy (2) 
    Lubuskie Wawrzyny Literackiezapisy (7) 
    Lubuskiego Lata Filmowegozapisy (12) 
    "Ludwik" - Nagroda Krakowskiej Fundacji Artystów Teatru im. L. Solskiegozapisy (7) 
    "Lux et Silesia"zapisy (1) 
    Łódzka Nagroda Literacka im. Jerzego Kosińskiegozapisy (3) 
    "Machinera" - nagroda miesięcznika Machinazapisy (2) 
    Marynistyczna Nagroda Literacka im. M. Borzymowskiegozapisy (3) 
    Medal Mickiewicz-Puszkinzapisy (2) 
    Medal Prezydenta Miasta Lublinazapisy (1) 
    Medale IBBYzapisy (6) 
    Medale Stolemazapisy (2) 
    "Media Książce"zapisy (5) 
    "Metronom"zapisy (1) 
    Międzynarodowa Nagroda Literacka im. J. Korczakazapisy (23) 
    Ministerstwa Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla kultury polskiej w świeciezapisy (2) 
    Ministra Kulturyzapisy (7) 
    Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowegozapisy (10) 
    Nagroda im. J. Karskiego i P. Nireńskiejzapisy (10) 
    Nagroda im. S. Konarskiego (przyzn. SDP)zapisy (4) 
    Nagroda im. Zbyszka Cybulskiegozapisy (7) 
    Nagroda Andrzeja Szczypiorskiegozapisy (1) 
    Nagroda "Archiwum Emigracji"zapisy (6) 
    Nagroda "Arki"zapisy (2) 
    Nagroda Artusazapisy (5) 
    Nagroda Artystyczna im. Bohaterów Warszawyzapisy (7) 
    Nagroda Artystyczna im. J. Pockazapisy (3) 
    Nagroda Artystyczna Miasta Lublinazapisy (2) 
    Nagroda Artystyczna Miasta Poznaniazapisy (7) 
    Nagroda Artystyczna Miasta Sosnowcazapisy (1) 
    Nagroda Artystyczna Miasta Szczecinazapisy (8) 
    Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiegozapisy (1) 
    Nagroda Artystyczna Młodych im. S. Wyspiańskiegozapisy (16) 
    Nagroda Artystyczna Prezydenta Bydgoszczyzapisy (2) 
    Nagroda Artystyczna Wojewody Opolskiegozapisy (8) 
    Nagroda "Atena" za Najlepszą Książkę Akademickązapisy (1) 
    Nagroda Azji i Pacyfikuzapisy (1) 
    Nagroda Bankowa Fundacji Kultury Polskiej im. Krzysztofa Kieślowskiegozapisy (2) 
    Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Legnicyzapisy (1) 
    Nagroda "Bursztynowy Motyl"zapisy (14) 
    Nagroda Canal+ za odwagęzapisy (1) 
    Nagroda Czesława Miłoszazapisy (11) 
    Nagroda dla osoby lub instytucji wyróżniającej się w działaniach na rzecz kina w Polscezapisy (1) 
    Nagroda dla Tłumacza i Propagatora Poezji przyznana w ramach XXVI Warszawskiej Jesieni Poezjizapisy (1) 
    Nagroda Dziennikarzy im. W. Wiszniewskiegozapisy (2) 
    Nagroda Edytorskazapisy (2) 
    Nagroda Edytorska im. Juliusza Żuławskiegozapisy (1) 
    Nagroda "Faktów"zapisy (1) 
    Nagroda Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radiazapisy (6) 
    Nagroda "Filmu Polskiego" dla twórcy filmu najlepiej sprzedającego się za granicązapisy (2) 
    Nagroda Fundacji Alfreda Jurzykowskiego w Nowym Jorkuzapisy (22) 
    Nagroda Fundacji im. Jana Pawła IIzapisy (5) 
    Nagroda Fundacji im. Kościelskich w Genewiezapisy (54) 
    Nagroda Fundacji Jerzmanowskichzapisy (1) 
    Nagroda Fundacji Kulturalnej im. W. Dymnego w Montrealuzapisy (5) 
    Nagroda Fundacji Kultury Polskiejzapisy (51) 
    Nagroda Fundacji na Rzecz Nauki Polskiejzapisy (7) 
    Nagroda Fundacji Nowosielskichzapisy (1) 
    Nagroda Fundacji Piotra Buechnerazapisy (1) 
    Nagroda Fundacji Turzańskich w Kanadziezapisy (18) 
    Nagroda Funduszu Literaturyzapisy (4) 
    Nagroda "Gazety Polskiej"zapisy (2) 
    Nagroda gdańskiego środowiska literackiego skupionego wokół bazyliki św. Mikołajazapisy (1) 
    Nagroda Gdańskiego Towarzystwa Naukowego dla młodych pracowników naukizapisy (2) 
    Nagroda Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztukizapisy (24) 
    Nagroda "Głosu Robotniczego"zapisy (1) 
    Nagroda "Głosu Wybrzeża"zapisy (1) 
    Nagroda gminy Bemowo za szczególne osiągnięcia m.in. w dziedzinie kulturyzapisy (1) 
    Nagroda "Gościa Niedzielnego"zapisy (1) 
    Nagroda Historyczna "Polityki"zapisy (12) 
    Nagroda Honorowa im. A. Słonimskiegozapisy (1) 
    Nagroda Honorowa im. L. Zamkow i L. Herdegenazapisy (3) 
    Nagroda i Medal im. Z. Glogerazapisy (14) 
    Nagroda "Ikar"zapisy (24) 
    Nagroda im. A. Bocheńskiegozapisy (11) 
    Nagroda im. A. Bruecknerazapisy (18) 
    Nagroda im. A. Cierniakazapisy (1) 
    Nagroda im. A. Frycza Modrzewskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. A. Gieysztorazapisy (1) 
    Nagroda im. A. Kijowskiegozapisy (11) 
    Nagroda im. A. Kowalskiego - "Olka"zapisy (1) 
    Nagroda im. A. Łysakowskiegozapisy (6) 
    Nagroda im. A. Munkazapisy (8) 
    Nagroda im. A. Nardellegozapisy (7) 
    Nagroda im. A. Szyfmanazapisy (3) 
    Nagroda im. A. Śląskiejzapisy (2) 
    Nagroda im. A. Świrszczyńskiejzapisy (3) 
    Nagroda im. A. Zelwerowiczazapisy (37) 
    Nagroda im. Adama Mickiewicza dla Bibliotekarza Polskiegozapisy (7) 
    Nagroda im. Aleksandra Patkowskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. Aleksandra Świętochowskiego "Latarnia"zapisy (4) 
    Nagroda im. Andrzeja Drawiczazapisy (6) 
    Nagroda im. Andrzeja Urbańczykazapisy (1) 
    Nagroda im. B. Korzeniewskiegozapisy (4) 
    Nagroda im. B. Malinowskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. B. Prusa dla twórców związanych z Lubelszczyznązapisy (3) 
    Nagroda im. B. Schulzazapisy (2) 
    Nagroda im. Biskupa I. Krasickiegozapisy (8) 
    Nagroda im. Błogosławionego Brata Alberta (przyzn. Chrześc. Stow. Społ.)zapisy (6) 
    Nagroda im. Błogosławionego Brata Alberta (przyzn. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Kr.)zapisy (2) 
    Nagroda im. Boyazapisy (1) 
    Nagroda im. Cypriana Kamila Norwidazapisy (2) 
    Nagroda im. D. Fikusazapisy (8) 
    Nagroda im. E. Csatózapisy (3) 
    Nagroda im. E. Raczyńskiegozapisy (2) 
    Nagroda im. E. Stachuryzapisy (6) 
    Nagroda im. F. Karpińskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. Fiodora Dostojewskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. Floriana Znanieckiegozapisy (4) 
    Nagroda im. G. Kerenyizapisy (1) 
    Nagroda im. G. Morcinkazapisy (1) 
    Nagroda im. H. Sienkiewiczazapisy (7) 
    Nagroda im. Hanny Arendtzapisy (1) 
    Nagroda im. I. Prądzyńskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. J. Chałasińskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. J. Cierniakazapisy (2) 
    Nagroda im. J. Conradazapisy (5) 
    Nagroda im. J. Cybisazapisy (8) 
    Nagroda im. J. Czechowiczazapisy (6) 
    Nagroda im. J. Dormanazapisy (16) 
    Nagroda im. J. Godlewskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. J. Górskiegozapisy (3) 
    Nagroda im. J. Iwaszkiewiczazapisy (7) 
    Nagroda im. J. Koftyzapisy (3) 
    Nagroda im. J. Ledererazapisy (1) 
    Nagroda im. J. Ligęzyzapisy (1) 
    Nagroda im. J. Ligoniazapisy (10) 
    Nagroda im. J. Mackiewiczazapisy (16) 
    Nagroda im. J. Parandowskiegozapisy (21) 
    Nagroda im. J. Słowackiegozapisy (8) 
    Nagroda im. J. Strzeleckiegozapisy (24) 
    Nagroda im. J. Taczalskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. J. Zajdlazapisy (23) 
    Nagroda im. J. Zieleńskiegozapisy (2) 
    Nagroda im. J. Ziętkazapisy (3) 
    Nagroda im. Jana Adamczewskiegozapisy (3) 
    Nagroda im. Jana Długoszazapisy (10) 
    Nagroda im. Jana Józefa Lipskiegozapisy (8) 
    Nagroda im. Janusza St. Pasierbazapisy (3) 
    Nagroda im. Jerzego Giedroyciazapisy (4) 
    Nagroda im. Józefa Łukaszewiczazapisy (1) 
    Nagroda im. K. i M. Pruszyńskich dla dziennikarzyzapisy (18) 
    Nagroda im. K. Irzykowskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. K. Jeleńskiegozapisy (8) 
    Nagroda im. K. Kieślowskiegozapisy (3) 
    Nagroda im. K. Makuszyńskiegozapisy (3) 
    Nagroda im. K. Małcużyńskiegozapisy (3) 
    Nagroda im. K. Mętrakazapisy (1) 
    Nagroda im. K. Miarkizapisy (7) 
    Nagroda im. K. Morawskiegozapisy (2) 
    Nagroda im. K. Nitschazapisy (15) 
    Nagroda im. K. Pruszyńskiego (przyzn. PEN-Club)zapisy (24) 
    Nagroda im. K. Pruszyńskiego (przyzn. SD PRL)zapisy (2) 
    Nagroda im. K. Swinarskiegozapisy (33) 
    Nagroda im. K. Szaniawskiegozapisy (3) 
    Nagroda im. K. Wykizapisy (19) 
    Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. komandora K. Szczęsnegozapisy (1) 
    Nagroda im. Ks. Cz. Lissowskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. Ks. dr. B. Domańskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. Ks. I. Radziszewskiegozapisy (25) 
    Nagroda im. księcia Konstantego Ostrogskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. Księcia Ludwikazapisy (1) 
    Nagroda im. L. Benedyktowiczazapisy (2) 
    Nagroda im. L. Frydegozapisy (9) 
    Nagroda im. L. Schillerazapisy (26) 
    Nagroda im. L. Waryńskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. Leny Starkezapisy (1) 
    Nagroda im. M. Grabowskiejzapisy (3) 
    Nagroda im. Marina Dąbrowskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. O. Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej"zapisy (38) 
    Nagroda im. Pawła Siekierskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. "Po prostu"zapisy (1) 
    Nagroda im. prof. A. Bardiniegozapisy (1) 
    Nagroda im. prof. Z. Raszewskiegozapisy (4) 
    Nagroda im. Profesora Hugona Steinhausazapisy (7) 
    Nagroda im. R. Wegnera w Londyniezapisy (3) 
    Nagroda im. Romana Brandstaetterazapisy (2) 
    Nagroda im. Romana Wróblewskiego dla młodego pisarza kaszubskiegozapisy (11) 
    Nagroda im. Ryszarda Milczewskiego-Brunozapisy (6) 
    Nagroda im S. Cata-Mackiewiczazapisy (2) 
    Nagroda im. S. Herbstazapisy (5) 
    Nagroda im. S. Pagaczewskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. S. Sawickiegozapisy (1) 
    Nagroda im. S. Staszicazapisy (2) 
    Nagroda im. S. Vincenzazapisy (7) 
    Nagroda im. Samuela Bogumiła Lindegozapisy (30) 
    Nagroda im. S.I. Witkiewiczazapisy (15) 
    Nagroda im. Stanisława Witkiewiczazapisy (1) 
    Nagroda im. Stefana Żeromskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. św. Brata Alberta (przyzn. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Społeczne)zapisy (10) 
    Nagroda im. T. Kantorazapisy (7) 
    Nagroda im. T. Kotarbińskiegozapisy (1) 
    Nagroda im. T. Łomnickiegozapisy (2) 
    Nagroda im. T. Sułkowskiegozapisy (2) 
    Nagroda im. Tadeusza Boya-Żeleńskiegozapisy (3) 
    Nagroda im. Tadeusza Murdzeńskiegozapisy (4) 
    Nagroda im. Teresy Roszkowskiejzapisy (3) 
    Nagroda im. W. Doroszewskiegozapisy (5) 
    Nagroda im. W. Korfantegozapisy (9) 
    Nagroda im. W. Lednickiegozapisy (1) 
    Nagroda im. W. Pietrzakazapisy (35) 
    Nagroda im. W. Wasilewskiejzapisy (2) 
    Nagroda im. W. Witosazapisy (1) 
    Nagroda im. Witolda Hulewiczazapisy (7) 
    Nagroda im. W.S. Reymonta (przyzn. Fundacja im. W. Reymonta w Toronto)zapisy (1) 
    Nagroda im. W.S. Reymonta (przyzn. Urząd Woj. w Poznaniu)zapisy (1) 
    Nagroda im. Z. Kallenbachazapisy (3) 
    Nagroda im. Z. Strzeleckiegozapisy (3) 
    Nagroda im. Zbigniewa Dominiakazapisy (1) 
    Nagroda Instytutu Zachodniego w Poznaniuzapisy (1) 
    Nagroda JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniuzapisy (12) 
    Nagroda "Kierunków"zapisy (2) 
    Nagroda "Kina"zapisy (3) 
    Nagroda "Kina" im. Bolesława Michałkazapisy (7) 
    Nagroda Kisielazapisy (25) 
    Nagroda Kliozapisy (6) 
    Nagroda Klubu Krytyki Filmowej SD PRLzapisy (1) 
    Nagroda Klubu Krytyki Teatralnej SD PRLzapisy (1) 
    Nagroda Klubu Książki Miesiącazapisy (1) 
    Nagroda Klubu Literatury Faktu Związku Literatów Polskichzapisy (1) 
    Nagroda Koła Miłośników Teatru STSKzapisy (1) 
    Nagroda Komitetu Fundacji im. Jerzego Łojkazapisy (8) 
    Nagroda Konfederacji Fantastyki "RASSUN"zapisy (1) 
    Nagroda "Kontrastów"zapisy (1) 
    Nagroda "Krajobrazów" i wojewody suwalskiegozapisy (1) 
    Nagroda "Krzywego Koła Literatury"zapisy (1) 
    Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Zielonej Góryzapisy (6) 
    Nagroda Kulturalna Samorządu Województwa Lubelskiegozapisy (1) 
    Nagroda Kulturalna "Solidarności"zapisy (2) 
    Nagroda Kulturalna Wojewody Zielonogórskiegozapisy (2) 
    Nagroda kulturalna województwa wałbrzyskiegozapisy (1) 
    Nagroda "Kultury" w Paryżuzapisy (17) 
    Nagroda "Listu Oceanicznego"zapisy (1) 
    Nagroda Literacka Bielska-Białejzapisy (1) 
    Nagroda Literacka Czterech Kolumnzapisy (4) 
    Nagroda Literacka "Głosu Nauczycielskiego"zapisy (5) 
    Nagroda Literacka Czasu Kulturyzapisy (7) 
    Nagroda Literacka im. A. Bursyzapisy (2) 
    Nagroda Literacka im. B. Sadowskiejzapisy (21) 
    Nagroda Literacka im. Bolesława Prusazapisy (1) 
    Nagroda Literacka im. I. Trojanowskiejzapisy (1) 
    Nagroda Literacka im. K. Janickiegozapisy (9) 
    Nagroda Literacka im. K. Makuszyńskiegozapisy (12) 
    Nagroda Literacka im. L. Bądkowskiegozapisy (1) 
    Nagroda Literacka im. Leszka Prorokazapisy (7) 
    Nagroda Literacka im. M. Jodłowskiegozapisy (14) 
    Nagroda Literacka im. N. Gallzapisy (17) 
    Nagroda Literacka im. S. Piętakazapisy (12) 
    Nagroda Literacka im. św. Stanisława Kostkizapisy (2) 
    Nagroda Literacka im. W. Reymontazapisy (15) 
    Nagroda Literacka im. Władysława Krygowskiegozapisy (4) 
    Nagroda Literacka im. Z. Hertzazapisy (2) 
    Nagroda Literacka Marii Ginterzapisy (10) 
    Nagroda Literacka miasta Lwowa im. K. Ujejskiegozapisy (1) 
    Nagroda Literacka Miasta Poznania im. J. Kasprowiczazapisy (2) 
    Nagroda Literacka Miasta Rzeszowazapisy (3) 
    Nagroda Literacka Miesięcznika "Polska"zapisy (1) 
    Nagroda Literacka "Nike" za najlepszą książkę rokuzapisy (104) 
    Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. W. Kazaneckiegozapisy (14) 
    Nagroda Literacka Prezydenta Zielonej Góryzapisy (1) 
    Nagroda Literacka "Solidarności" Pracowników Wydawnictwzapisy (1) 
    Nagroda literacka Stowarzyszenie Autorów ZAiKSzapisy (3) 
    Nagroda Literacka Wojewody Opolskiegozapisy (1) 
    Nagroda Literacka Zakopanegozapisy (4) 
    Nagroda "Literatury"zapisy (16) 
    Nagroda "Literatury na Świecie"zapisy (25) 
    Nagroda Magazynu Kulturalnego "Pegaz"zapisy (2) 
    Nagroda Marszałka Sejmu dla dziennikarzyzapisy (1) 
    Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórcówzapisy (1) 
    Nagroda Marszałka Województwa Bydgoskiegozapisy (1) 
    Nagroda marszałka województwa kujawsko-pomorskiegozapisy (1) 
    Nagroda marszałka województwa mazowieckiegozapisy (2) 
    Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiegozapisy (2) 
    Nagroda Miast Patronackich Torunia i Getyngizapisy (1) 
    Nagroda Miasta Kielczapisy (1) 
    Nagroda Miasta Krakowazapisy (6) 
    Nagroda Miasta Legnicyzapisy (1) 
    Nagroda Miasta Łodzizapisy (7) 
    Nagroda Miasta Poznaniazapisy (5) 
    Nagroda Miasta Przemyślazapisy (1) 
    Nagroda Miasta Rzeszowazapisy (3) 
    Nagroda Miasta Sosnowcazapisy (1) 
    Nagroda Miasta Stołecznego Warszawyzapisy (13) 
    Nagroda Miasta Wrocławiazapisy (9) 
    Nagroda Miesięcznika i Wydawnictwa Znak im. ks. Józefa Tischnerazapisy (3) 
    Nagroda miesięcznika Odrazapisy (1) 
    Nagroda "Miesięcznika Literackiego"zapisy (1) 
    Nagroda miesięcznika "Nowe Książki"zapisy (6) 
    Nagroda Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowiezapisy (2) 
    Nagroda Międzynarodowego Listopada Poetyckiegozapisy (13) 
    Nagroda Ministra Edukacji Narodowejzapisy (13) 
    Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowegozapisy (3) 
    Nagroda Ministra Kultury i Sztukizapisy (21) 
    Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla nauczycieli akademickich za szczególnie ważne i twórcze osiągnięciazapisy (1) 
    Nagroda Ministra Transportu, Żeglugi i Łączności za twórczość marynistycznązapisy (1) 
    Nagroda Młodych Fundacji Władysława i Nelly Turzańskich w Torontozapisy (1) 
    Nagroda Młodych im. Józefa Czechowiczazapisy (2) 
    Nagroda Młodych Warszawskiej Jesieni Poezjizapisy (1) 
    Nagroda "Nadodrza"zapisy (1) 
    Nagroda Naukowa im. Ireny i Franciszka Skowyrówzapisy (3) 
    Nagroda Naukowa im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Umiejętności i Fundacji Miasta Krakowazapisy (2) 
    Nagroda Naukowa im. Wojciecha Kętrzyńskiegozapisy (2) 
    Nagroda Naukowa Łódzkiego Towarzystwa Naukowegozapisy (2) 
    Nagroda Naukowa Miasta Poznaniazapisy (1) 
    Nagroda Naukowa Rektora Uniwersytetu Warszawskiegozapisy (1) 
    Nagroda Niezależnych Dziennikarzy im. B. Prusazapisy (1) 
    Nagroda Niezależnych Dziennikarzy im. Sz. Konarskiegozapisy (1) 
    Nagroda Niptelzapisy (1) 
    Nagroda "Odgłosów"zapisy (1) 
    Nagroda "Odry"zapisy (24) 
    Nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów i Widowisk Telewizyjnych dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniuzapisy (3) 
    Nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji w Łodzizapisy (1) 
    Nagroda Olsztyńskiego Forum Naukowegozapisy (1) 
    Nagroda Organizacji "Młodzież i kino"zapisy (1) 
    Nagroda PAN za prace z zakresu nauk społecznychzapisy (1) 
    Nagroda Państwowa w dziedzinie nauki, techniki, kultury i sztukizapisy (2) 
    Nagroda Październikowa Wrocławiazapisy (5) 
    Nagroda "Pegaza"zapisy (5) 
    Nagroda "Peleryny"zapisy (4) 
    Nagroda "Pierścienia"zapisy (5) 
    Nagroda Pierwszej Dekadyzapisy (1) 
    Nagroda "Pióra"zapisy (1) 
    Nagroda Pisarska Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Londyniezapisy (15) 
    Nagroda pisma Fantomzapisy (3) 
    Nagroda "Pobrzeża"zapisy (2) 
    Nagroda Poetycka im. Józefa Czechowiczazapisy (1) 
    Nagroda Poetycka im. K. Iłłakowiczównyzapisy (26) 
    Nagroda Poetycka im. M. Sępa-Szarzyńskiegozapisy (5) 
    Nagroda "Poezji"zapisy (4) 
    Nagroda Pojednania Polsko-Ukraińskiegozapisy (2) 
    Nagroda Polcul Foundationzapisy (17) 
    Nagroda Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Jorkuzapisy (1) 
    Nagroda Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Kultury Europejskiej SECzapisy (14) 
    Nagroda Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży (ASSITEJ)zapisy (5) 
    Nagroda Polskiego PEN Clubuzapisy (71) 
    Nagroda Polskiej Akademii Literaturyzapisy (5) 
    Nagroda Polskiej Fundacji Kulturalnej im. prezydenta E. Raczyńskiegozapisy (5) 
    Nagroda Polskiej Fundacji Kulturalnej im. Prezydenta E. Raczyńskiego w Londyniezapisy (1) 
    Nagroda Polskiej Sekcji Międzynarodowego Kuratorium Książki dla Dzieci i Młodzieży (IBBY)zapisy (18) 
    Nagroda Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Literackichzapisy (4) 
    Nagroda Polsko-Niemieckazapisy (4) 
    Nagroda Pomorskiej Rady Kultury w Gdańskuzapisy (2) 
    Nagroda Pracy Organicznejzapisy (6) 
    Nagroda Prasowa Stowarzyszenia Architektów Polskich SARPzapisy (1) 
    Nagroda Prasy Dolnośląskiejzapisy (3) 
    Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieżyzapisy (2) 
    Nagroda Prezesa Rady Ministrów za wyróżniające się rozprawy doktorskie i hablilitacyjne oraz za działalność naukowązapisy (6) 
    Nagroda Prezesa Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej "Prasa-Książka-Ruch"zapisy (1) 
    Nagroda prezydenta Chorzowa w dziedzinie kulturyzapisy (2) 
    Nagroda Prezydenta Gdynizapisy (6) 
    Nagroda Prezydenta Katowiczapisy (2) 
    Nagroda Prezydenta Kielczapisy (2) 
    Nagroda Prezydenta Krakowazapisy (3) 
    Nagroda Prezydenta Łodzizapisy (1) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczyzapisy (2) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowyzapisy (4) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Gdańskazapisy (6) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Gorzowazapisy (1) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Lublinazapisy (2) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Łodzizapisy (1) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Słupskazapisy (1) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Sosnowcazapisy (2) 
    Nagroda Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawyzapisy (3) 
    Nagroda Prezydenta Opolazapisy (4) 
    Nagroda Prezydenta Poznaniazapisy (1) 
    Nagroda Prezydenta RP za twórczość i działalność artystyczną dla dzieci i młodzieżyzapisy (2) 
    Nagroda Prezydenta Wrocławiazapisy (4) 
    Nagroda Promocyjna dla młodych twórców w Rzeszowiezapisy (1) 
    Nagroda "Przeglądu Wschodniego" za prace naukowe poświęcone związkom Polski z Europą Wschodniązapisy (4) 
    Nagroda "Przemian"zapisy (3) 
    Nagroda Przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji "Polskie Radio i Telewizja"zapisy (6) 
    Nagroda Przewodniczącego Komitetu Kinematografiizapisy (5) 
    Nagroda Przyjaźni i Współpracyzapisy (1) 
    Nagroda Publicystyczna im. Juliusza Mieroszewskiegozapisy (2) 
    Nagroda Qchni Artystycznejzapisy (3) 
    Nagroda Rady Miejskiej Wrocławiazapisy (2) 
    Nagroda Redakcji Kultury Polskiej Agencji Prasowejzapisy (1) 
    Nagroda Regionalna im. M. Lengowskiegozapisy (2) 
    Nagroda Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiegozapisy (2) 
    Nagroda Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicachzapisy (2) 
    Nagroda Rektora Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcachzapisy (1) 
    Nagroda "Res Publiki Nowej" za najlepszy esej rokuzapisy (1) 
    Nagroda Rokuzapisy (1) 
    Nagroda "Rzeczpospolitej" im. Jerzego Giedroyciazapisy (15) 
    Nagroda "Rzeczypospolitej"zapisy (3) 
    Nagroda Sekcji Krytyki Teatralnej Polskiego Ośrodka ITIzapisy (20) 
    Nagroda Sekretarza Naukowego PANzapisy (5) 
    Nagroda Sfinksazapisy (8) 
    Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKSzapisy (1) 
    Nagroda Spółki "Semeco"zapisy (1) 
    Nagroda "Srebrna Kłódka"zapisy (2) 
    Nagroda "Srebrny Globus"zapisy (1) 
    Nagroda "Srebrny Klucz"zapisy (1) 
    Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKSzapisy (16) 
    Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskichzapisy (1) 
    Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. B. Prusazapisy (3) 
    Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej im. B. Prusazapisy (4) 
    Nagroda Stowarzyszenia Księgarzy Polskichzapisy (3) 
    Nagroda Stowarzyszenia na rzecz Człowieka ITONzapisy (1) 
    Nagroda Stowarzyszenia Tłumaczy Polskichzapisy (17) 
    Nagroda Stypendialna Fundacji Czesława Seyfertazapisy (3) 
    Nagroda Sylwestrazapisy (1) 
    Nagroda teatralna w Bydgoszczyzapisy (2) 
    Nagroda teatralna w Kielcachzapisy (2) 
    Nagroda teatralna w Toruniuzapisy (1) 
    Nagroda "Teatru"zapisy (1) 
    Nagroda Towarzystwa Kultury Teatralnejzapisy (2) 
    Nagroda Towarzystwa Kultury Teatralnej - Oddz. Woj. w Gorzowie Wlkp.zapisy (1) 
    Nagroda Towarzystwa Miłośników Wrocławiazapisy (1) 
    Nagroda Towarzystwa Popierania Literatury w Londyniezapisy (1) 
    Nagroda "Trybuny Ludu"zapisy (5) 
    Nagroda ufundowana przez Wandę Jagodęzapisy (1) 
    Nagroda Urzędów Wojewódzkich w Lublinie i w Zamościuzapisy (2) 
    Nagroda Urzędu Miasta Kaliszazapisy (2) 
    Nagroda Urzędu Wojewódzkiego w Opoluzapisy (1) 
    Nagroda "Warmii i Mazur" im. K. Małłkazapisy (1) 
    Nagroda Warszawskiej Jesieni Poezjizapisy (8) 
    Nagroda "Wiadomości Literackich"zapisy (5) 
    Nagroda "Wiadomości" w Londyniezapisy (11) 
    Nagroda "Wiatru od morza"zapisy (1) 
    Nagroda Wielka Fundacji Kulturyzapisy (40) 
    Nagroda władz Wrocławie, krytyków i Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Teatruzapisy (1) 
    Nagroda Wojewody Białostockiegozapisy (5) 
    Nagroda Wojewody Dolnośląskiegozapisy (2) 
    Nagroda Wojewody Gdańskiegozapisy (14) 
    Nagroda Wojewody Gorzowskiegozapisy (2) 
    Nagroda Wojewody Kaliskiegozapisy (1) 
    Nagroda Wojewody Katowickiegozapisy (11) 
    Nagroda Wojewody Kieleckiegozapisy (1) 
    Nagroda Wojewody Koszalińskiegozapisy (1) 
    Nagroda Wojewody Krakowskiegozapisy (15) 
    Nagroda wojewody lubelskiegozapisy (3) 
    Nagroda Wojewody Łódzkiegozapisy (1) 
    Nagroda Wojewody Olsztyńskiegozapisy (2) 
    Nagroda Wojewody Opolskiegozapisy (9) 
    Nagroda Wojewody Piotrkowskiegozapisy (1) 
    Nagroda Wojewody Sieradzkiegozapisy (2) 
    Nagroda Wojewody Suwalskiegozapisy (1) 
    Nagroda Wojewody Wałbrzyskiegozapisy (2) 
    Nagroda Wojewody Warszawskiegozapisy (5) 
    Nagroda Wojewody Wrocławskiego i Prezydenta Wrocławiazapisy (2) 
    Nagroda Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Legnicyzapisy (1) 
    Nagroda Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowiezapisy (1) 
    Nagroda Województwa Poznańskiegozapisy (1) 
    Nagroda Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatruzapisy (3) 
    Nagroda Wschodniej Fundacji Kultury "Akcent'' w Lubliniezapisy (1) 
    Nagroda Wydawców dla tłumaczy literatury SFzapisy (1) 
    Nagroda Wydawców i Księgarzy Polskichzapisy (1) 
    Nagroda za przekłady z literatury obcej na język polskizapisy (1) 
    Nagroda za Sławienie Polski i Polskości w Świeciezapisy (2) 
    Nagroda za wydarzenia rokuzapisy (1) 
    Nagroda Zarządu Oddziału Lubelskiego ZASPzapisy (2) 
    Nagroda Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Gorzowie Wielkopolskim dla teatralnej osobowości minionego sezonuzapisy (1) 
    Nagroda "Zeszytów Literackich"zapisy (1) 
    Nagroda Zgniłego Jajazapisy (1) 
    Nagroda "Złota Maska"zapisy (1) 
    Nagroda "Złotej Szpilki"zapisy (3) 
    Nagroda Związku Artystów i Kompozytorów Scenicznychzapisy (2) 
    Nagroda Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londyniezapisy (27) 
    Nagroda Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiejzapisy (1) 
    Nagroda "Życia"zapisy (3) 
    Nagroda "Życia Literackiego"zapisy (1) 
    Nagrody Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnejzapisy (3) 
    Nagrody im. Aleksandra Majkowskiego w dziedzinie literatury turystycznejzapisy (4) 
    Nagrody z okazji 20-lecia Teatru im. J. Szaniawskiego w Płockuzapisy (1) 
    Ogólnopolska Nagroda im. F. Kotulizapisy (7) 
    Ogólnopolska Nagroda im. Franciszka Karpińskiegozapisy (8) 
    Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzuzapisy (1) 
    Oko Recenzentazapisy (1) 
    "Orzeł" - Polska Nagroda Filmowazapisy (22) 
    "Oscar" - nagroda wrocławskich plastykówzapisy (1) 
    Oskar Polskiego Biznesuzapisy (2) 
    Paszport "Polityki"zapisy (34) 
    Pierścień Melpomenyzapisy (1) 
    "Platynowe Koziołki"zapisy (1) 
    Poeta Naszych Czasówzapisy (1) 
    "Polonus"zapisy (3) 
    Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnegozapisy (2) 
    Polskiego Towarzystwa Wydawców Książekzapisy (4) 
    Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczychzapisy (28) 
    "Prasowy Reportaż Kwietnia"zapisy (1) 
    "Pro libro legendo"zapisy (7) 
    Producent Rokuzapisy (4) 
    "Prometeusz" - Nagroda Artystyczna Polskiej Estradyzapisy (6) 
    Puchar Prezydenta Miasta Chełmzapisy (2) 
    "Puls Roku"zapisy (4) 
    Radia Łódźzapisy (1) 
    "SFinksy" - nagrody za dokonania wydawnicze i twórcze na polu fantastykizapisy (5) 
    Skra Kaszebzapisy (1) 
    "Skry Ormuzdowe"zapisy (13) 
    Słoń '93zapisy (1) 
    Sopocka Muzazapisy (3) 
    "Sopockie Muzy" - nagroda prezydenta Sopotuzapisy (4) 
    "Sprężyna"zapisy (3) 
    "Srebrna Łódka"zapisy (7) 
    "Srebrna łuska"zapisy (1) 
    "Srebrna Maska"zapisy (4) 
    "Srebrne Spinki"zapisy (2) 
    "Srebrny As"zapisy (4) 
    "Srebrny Glob" (przyznaje Asocjacja Polskich Pisarzy Fantastów)zapisy (2) 
    Srebrny Medal Kraków 2000zapisy (1) 
    "Srebrny Pierścień"zapisy (2) 
    Statuetka Feliksazapisy (1) 
    "Statuetka Fredry"zapisy (11) 
    Statuetka Wiecznego Studentazapisy (1) 
    Statuetki "Złotej Łuczniczki" przyznane podczas Spotkania Wydawców Dobrej Książkizapisy (1) 
    Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschódzapisy (1) 
    Symboliczna Nagroda Brunazapisy (3) 
    Symboliczna Nagroda za przekład "Pana Tadeusza" Adama Mickiewiczazapisy (1) 
    "Syrena Warszawska"zapisy (15) 
    Śląkfa - nagroda Śląskiego Klubu Fantastykizapisy (13) 
    Śląska Nagroda Kulturalnazapisy (9) 
    Śląski Wawrzyn Literackizapisy (9) 
    "Ślązaczka"zapisy (1) 
    Ślązak Rokuzapisy (1) 
    Świętokrzyska Premiera Literackazapisy (9) 
    Tarnowska Nagroda Filmowazapisy (9) 
    "Teatralna książka roku"zapisy (13) 
    "Totus"zapisy (3) 
    "Trzy Powstańcze Skrzydła"zapisy (2) 
    Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Słupskazapisy (3) 
    Warszawska Premiera Literackazapisy (17) 
    "Warszawska Premiera Literacka Miesiąca"zapisy (46) 
    Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowegozapisy (2) 
    "Wawrzyn olimpijski"zapisy (2) 
    "Wawrzyn" Polskiej Akademii Literaturyzapisy (3) 
    Wektorzapisy (1) 
    Wielka Poetycka Nagroda Końca Wiekuzapisy (1) 
    Wielki Fe Fezapisy (2) 
    "Wielki Splendor"zapisy (19) 
    Wiktor - nagroda za telewizyjną osobowość rokuzapisy (1) 
    Wiktor 90zapisy (1) 
    Włocławski Pegazzapisy (1) 
    Wojewódzka Nagroda Artystyczna w Opoluzapisy (2) 
    Wojewódzka Nagroda Teatralna w Lubliniezapisy (4) 
    Wschodnioeuropejskiej Fundacji Scenariuszowejzapisy (1) 
    Wydziału I Nauk Społecznych PANzapisy (5) 
    Wyróżnienie "Przyjaciel radia"zapisy (1) 
    "Za zasługi dla kultury polskiej" - nagroda honorowa Ministerstwa Kulturyzapisy (1) 
    "Zapałka Specjalna" - Nagroda Fundacji Pro-Artezapisy (1) 
    Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiegozapisy (1) 
    "Zasłużony dla Tolerancji"zapisy (4) 
    "Złota Gruszka"zapisy (2) 
    "Złota Karta"zapisy (2) 
    Złota Kulazapisy (2) 
    "Złota Maska" [w Bydgoszczy]zapisy (6) 
    "Złota Maska" [w Katowicach]zapisy (16) 
    "Złota Maska" [w Krakowie]zapisy (9) 
    "Złota Maska" w Łodzizapisy (4) 
    "Złota Pacynka"zapisy (2) 
    "Złota Sowa"zapisy (3) 
    "Złota Szpilka"zapisy (1) 
    "Złota Taśma"zapisy (21) 
    Złote Berło - Nagroda Fundacji Kultury Polskiejzapisy (11) 
    "Złote Pióro"zapisy (3) 
    "Złote Pióro" (przyznaje Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie)zapisy (2) 
    "Złotousty Chryzostom" - nagroda słuchaczy Programu I PRzapisy (3) 
    "Złoty Ekran"zapisy (6) 
    "Złoty Exlibris"zapisy (2) 
    "Złoty Express"zapisy (2) 
    "Złoty Indeks" - nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowiezapisy (1) 
    Złoty Laur 50-lecia Przekrojuzapisy (1) 
    Złoty Laur za mistrzostwo w sztucezapisy (5) 
    Złoty Meteor - antynagroda Śląskiego Klubu Fantastykizapisy (1) 
    "Złoty Mikrofon"zapisy (15) 
    "Złoty Paw"zapisy (3) 
    "Złoty Sylwester"zapisy (4) 
    "Złoty Wawrzyn Grzymały"zapisy (15) 
    "Złoty Yorick"zapisy (10)